Niečo viac o mne:

V prvom rade Vás srdečne vítam na mojej webovej stránke osvetového programu Zdravý Smile. Som zubná lekárka, ktorá svoju štipku voľného času, ktorý počas materskej dovolenky má, venuje osvete a vzdelávaniu rodičov, predovšetkým mamičiek v problematike prevencie zubného kazu.

Celé poskytovanie informácií ohľadom tejto problematiky v online svete vzniklo spontánne a nevinne. Komunitu rodičov, ktorú moje rady, odporúčania a vzdelávacie výklady na Instagrame zaujali a doteraz ju sledujú, pekne rozrastá. 

Keď som tento projekt rozbiehala, motivovala práve skutočnosť, že rodičia proste nevedia.

Nik im určité informácie neposkytne, alebo je tých informácií až tak veľa, že ich to v dnešnom online svete úplne pohltí a nevedia si vybrať, čo je správne.

Preto som sa rozhodla vyhotoviť jedno miesto, kde im poskytnem moje rady, odporúčania, tipy, triky v súvislosti so starostlivosťou o detský úsmev.

V každej problematike spájam jednak svoje odborné znalosti z praxe a skúsenosti ako mamičky. Mám dvojročnú dcérku, ktorá mi detské zubné lekárstvo ukázala aj z tej druhej, rodičovskej stránky, preto moje rady často vychádzajú zo situácií, ktorými sme si doma prešli aj my.

Vo svojom voľnom čase mám ešte jednu záľubu. Ak by som neskončila na medicíne a neštudovala zubné lekárstvo, pravdepodobne by som absolvovala konzervatórium a namiesto vŕtačky a klieští by som držala v ruke štetec či farbičky. Keď je času, rada tvorím, kreslím, maľujem, preto je veľmi pravdepodobné, že každý ilustrovaný obrázok, ktorý pre Vás vyložím, je z mojej dielne.  

Počas práce pri kresle už veľakrát nezostáva veľa času na organizovanie školení, osvetových článkov či iných vzdelávacích aktivít pre rodičov. V súčasnosti, kým sa pacientom nevenujem individuálne v ambulancii, venujem svoj čas Vám.

A preto sa veľmi teším, že ste na môj web zavítali a pevne verím, že sa toho spolu s nami mnoho naučíte a nájdete odpovede na všetky Vaše otázky.

Dúfam tiež, že keď sa vrátim ku každodennej praxi, ma budú v čakárni čakať iba detičky so zdravými zubami ako perličky.

Váš Zdravý Smile, MDDr. Karin Ráczová